اخبار

وزیر فرهنگ: سینما و تئاتر پس از انقلاب دوره رویش را تجربه کرده است

وزیر فرهنگ: سینما و تئاتر پس از انقلاب دوره رویش را تجربه کرده است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سینما و تئاتر در طول 40 سال پس از انقلاب اسلامی دوره رویش را تجربه کرده و با وجود کمبودها، استعدادهای خوبی در این بخش ها شکوفا شده است.
 
 
 
 
 
وزیر فرهنگ:
سینما و تئاتر پس از انقلاب دوره رویش را تجربه کرده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سینما و تئاتر در طول 40 سال پس از انقلاب اسلامی دوره رویش را تجربه کرده و با وجود کمبودها، استعدادهای خوبی در این بخش ها شکوفا شده است.


وزیر فرهنگ: سینما و تئاتر پس از انقلاب دوره رویش را تجربه کرده است


به گزارش ایرنا سیدعباس صالحی روز دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی که با حضور استاندار آذربایجان غربی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در دیدار اخیر خود با هنرمندان به نقش موثر تئاتر در جامعه و ناکافی بودن بودجه فعلی آن اشاره کردند.
وی اضافه کرد: حوزه نمایش و سینما در بخش های مختلف اجتماعی و دفاع مقدس گام های موثری طی سال های طولانی گذشته برداشته است که این روند با تداوم فعالیت هنرمندان متعهد همچنان ادامه دارد.
وی همچنین از رویکرد جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای استفاده از منابع وقف جهت تقویت حوزه فرهنگی خبر داد و بیان کرد: تاکنون شتاب کافی در این زمینه وجود نداشت که امیدواریم این روند با برنامه ریزی دچار تحول شود. 
وی با اشاره به فعالیت 22 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در سطح کشور که تاکنون در سامانه سجا ثبت نام کرده اند، ادامه داد: این سامانه در راستای ارتقای کیفی فعالیت ها و ایجاد هماهنگی بیشتر در این حوزه راه اندازی شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه فعالیت های هنری در این کانون ها نقش مکملی در فضای هنری ایفا می کند، افزود: شناسایی کانون های الگو جهت مدل سازی برای دیگر کانون ها آغاز شده است.

** درخواست امام جمعه ارومیه از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه تخصص علمی و حساسیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با برداشتن گام های مثبت در حوزه فرهنگ همراه خواهد بود، گفت: ارتقای کیفی نهادهای فرهنگی در کشور از جمله مهمترین نتایج این امر به شمار می رود.
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی با تاکید بر اینکه کانون های مساجد می تواند به رونق این مکان های مقدس در بین جوانان کمک کند، افزود: کانون ها با بودجه ای نزدیک به صفر کار می کنند و این ظرفیت باید در سایه توجه ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت شود.
وی تاکید کرد: تعداد کتابخانه های عمومی و همچنین تعداد کتاب ها به ویژه در بخش های حاشیه ای شهرهای آذربایجان غربی کم است و باید برنامه ریزی لازم برای افزایش تعداد آنها انجام گیرد.
وی، کنترل بیشتر بر فضای کنسرت ها و محتوای فیلم های خانگی را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار شد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی همچنین پیشنهاد کرد تا کتابخانه های حوزه علمیه از حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهره ببرد.
به گزارش ایرنا، سیدعباس صالحی که شامگاه گذشته وارد آذربایجان غربی شده، امروز و فردا میهمان اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه این استان است و علاوه بر بازدید از بخش های مختلف، با اهالی فرهنگ و هنر و اصحاب رسانه دیدار و گفت و گو می کند.
۳ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳
ایرنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید