اخبار

استقبال گسترده مردم از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر بر اساس اعلام مدیران سینماها

استقبال گسترده مردم از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر بر اساس اعلام مدیران سینماها
تشکری‌نیا: در ایران‌مال تلاش کردیم به مردم احترام بگذاریم / مدیر پردیس راگا خبر داد: استقبال بیشتر مخاطبان از فیلم‌ها در ساعات پایانی روز / مدیر پردیس سینمایی مگامال: شاهد استقبال جوانان از جشنواره فیلم فجر هستیم / مدیر سینما جوان: برگ برنده جشنواره فیلم فجر حضور گسترده مردم است / مدیر سینما استقلال: استقبال مردمی از فیلم‌های جشنواره پرشورتر از سال‌های قبل بود /
 
 
 
 
 
استقبال گسترده مردم از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر بر اساس اعلام مدیران سینماها

تشکری‌نیا: در ایران‌مال تلاش کردیم به مردم احترام بگذاریم/ استقبال اهالی غرب تهران از جشنواره فجر

اکبر تشکری‌نیا از استقبال فوق‌العاده مخاطبان از پردیس بازار بزرگ ایران خبر داد.

به گزارش ستاد خبری سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر، پردیس سینمایی بازار بزرگ ایران که به ایران‌مال مشهور است با شروع جشنواره سی‌وهفتم کار خود را آغاز کرد و در همان ساعات ابتدایی پیش‌فروش بلیت‌ها با استقبال مخاطبان روبه‌رو شد. اکبر تشکری‌نیا مدیر این بازار بزرگ درباره این اتفاق گفت: ما در ابتدا تمایل داشتیم به عنوان ستاد جشنواره کار کنیم ولی از طرفی هم خوشحالیم که مردم حضور پیدا کردند و اینجا را دیدند.

اکبر تشکری‌نیا مدیر پروژه بازاربزرگ ایران و معاون فرهنگی - اجتماعی بازار بزرگ ایران، درباره ویژگی‌هایی که باعث افزایش استقبال از این مجموعه تازه‌تاسیس شده گفت: از ویژگی های این مجموعه کیفیتش است که باید از کسانی که آمدند و اینجا را دیدند درباره آن بپرسید. ما آخرین ورژن سینمای جهان را به کار گرفتیم. اینجا ما سیستم 4k و سیستم‌های لیزری داریم. آنچه در این مجموعه سینمایی به کار رفته فکر نمی‌کنم حتی کشورهای حاشیه خلیج فارس هم داشته باشند و آنطور که شنیدم اخیرا می‌خواهند سالن‌هایشان را با این سیستم‌ها به روز کنند.

اکبر تشکری‌نیا در ادامه تاکید کرد: همه تلاش ما این بوده که اول به مردم احترام بگذاریم بعد به خود سینما. وقتی در سالن سینما صدا و تصویر خوب داشته باشی و راحت بنشینی، آن زمان پیام اصلی سینماگر به دوستداران سینما منتقل خواهد شد.

مدیر پردیس سینمایی ایران‌مال درباره استقبال از این مجموعه در روز پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره گفت: قاعدتا وقتی یک کار نویی در کشور انجام می‌گیرد، مردم مشتاق‌تر هستند که ببینند چه اتفاقی افتاده است. این اشتیاق و این استقبال اولیه هم می‌تواند فرصت باشد و هم تهدید. خدا را شکر ما از همان ابتدا بازخوردهای بسیار خوبی هم از بزرگان سینما و هم مردم گرفتیم.

تشکری‌نیا پنجشنبه گذشته را شلوغ‌ترین روز جشنواره در این پردیس سینمایی عنوان کرد و گفت: در ابتدا قرار بود ما تنها با دو سالن در جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشیم، اما رفته رفته با استقبال فراوان مخاطبان و با اجازه ای که از مسوولان برگزاری جشنواره گرفتیم، در روزهایی که استقبال زیاد می‌شد برای اینکه مخاطبان خیلی در صف نمانند و معطل نشوند سالن‌های دیگر را هم باز می کردیم و در نهایت در شلوغ‌ترین روزها با 9سالن در خدمت جشنواره فیلم فجر بودیم. 


مدیر پردیس راگا خبر داد: استقبال بیشتر مخاطبان از فیلم‌ها در ساعات پایانی روز

مدیر پردیس سینمایی راگا گفت: مردم در ساعات پایانی روز، بیشتر از فیلم‌های جشنواره فیلم فجر استقبال می‌کنند.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، امیرحسین قاسمی با اشاره به اینکه استقبال از فیلم‌های مختلف جشنواره سی و هفتم متفاوت بود گفت: هر چقدر زمان نمایش فیلم‌ها فارغ از اینکه چطور فیلمی هستند به شب نزدیک‌تر می‌شد استقبال مردم برای تماشای آن‌ها بیشتر می‌شد.

او تاکید کرد: البته درخواست برای تماشای فیلم‌هایی که در آرا مردمی بالا بودند هم بیشتر بود.

مدیر پردیس سینمایی راگا با بیان اینکه تمام تلاششان را برای برقراری نظم در ساعات شلوغی سینما داشته اند گفت: برای دو، سه فیلم مجبور شدیم سانس فوق‌العاده داشته باشیم. یکی از آن‌ها فیلم «ماجرای نیمروز 2» بود که شاید یکی از دلایل شلوغی حضور عوامل فیلم بود. این فیلم را همزمان در دو سالن نمایش دادیم و یک سانس بعدی را هم به آن اختصاص دادیم.مدیر پردیس سینمایی مگامال: شاهد استقبال جوانان از جشنواره فیلم فجر هستیم

مدیر پردیس سینمایی مگامال عوامل متعددی که بر استقبال گسترده مردم از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر تاثیر داشتند را برشمرد و از استقبال گسترده جوانان گفت.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، جشنواره سی و هفتم براساس اعلام مدیران سینماها با استقبال بسیار گسترده دوستداران سینما همراه شده است.

محمد قنبری مدیر پردیس سینمایی مگامال درباره استقبال گسترده مردم به ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، گفت: «امسال استقبال از جشنواره خوب بوده است البته این استقبال بیشتر بر چند فیلم متمرکز بود و شاهد سانس‌های فوق‌العاده‌ای برای این فیلم‌ها بوده‌ایم.»

او با اشاره به تاثیر یکی از اقدامات مسئولان سی و هفتمین دوره جشنواره فجر بر استقبال مخاطبان سینما، بیان کرد: «سال‌های گذشته برگزارکنندگان جشنواره فجر، فیلم‌های حاضر در این رویداد سینمایی را در جدول نمایش تقسیم بندی می‌کردند اما در جشنواره سی و هفتم شاهد چنین اقدامی نبودیم و همه فیلم‌ها در قالبی یکسان و بدون تقسیم بندی برای مخاطبان در نظر گرفته شد که اقدام بسیار پسندیده‌ای بود و در زمینه استقبال مردم نیز تاثیر بسیاری داشت.»

قنبری ادامه داد: «همین مسئله باعث شد تا اکثر بلیت‌ها فروخته شد و درصد بلیت گیشه نیز بسیار اندک بود، این موضوع نشان‌دهنده استقبالی است که از سوی علاقه‌مندان صورت گرفته است.»

مدیر سینمایی مگامال، درباره عامل دیگری که سبب استقبال علاقه‌مندان از جشنواره شده است، گفت: «در جشنواره فیلم فجر به دلیل آنکه فیلم‌ها برای نخستین بار نیز به نمایش در می‌آیند، مردم بیشتر علاقه‌مند هستند تا آن‌ها را پیش از اکران عمومی ببینند و این موضوع نیز در افزایش استقبال از سینماهای مردمی جشنواره فجر نقش بسیاری دارد. همچنین حضور عوامل و هنرمندان حاضر در فیلم‌های جشنواره فجر نیز در پردیس‌های مردمی دیگر عاملی است که برای دوستداران سینما جذاب است.»

قنبری با اشاره به حضور گسترده جوانان در سینماها برای تماشای فیلم‌های جشنواره فجر، توضیح داد: «در جشنواره امسال اکثرا قشر جوان جامعه در صف ایستادند تا بتوانند فیلم‌های جشنواره را تماشا کنند.»مدیر سینما جوان: برگ برنده جشنواره فیلم فجر حضور گسترده مردم است

مدیر سینمای جوان حضور و استقبال گسترده مردم را در جشنواره فیلم فجر، برگ برنده این رویداد سینمایی دانست.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، با گذر از تمام اتفاقاتی که در این دوره جشنواره رقم خورد، حضور گسترده مردم در سینماهای مردمی و همراهی‌شان با سینمای ایران بسیار چشمگیر و قابل تحسین بود.

محمدرضا صابری مدیر سینمای جوان درباره استقبال مخاطبان از جشنواره فیلم فجر و فیلم‌های به نمایش درآمده به ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، گفت: «خوشبختانه امسال شاهد استقبال خیلی خوبی از سوی مردم بودیم اما یک مسئله وجود داشت و آن هم فروش درصد بسیار بالایی از ظرفیت سالن‌ها بود به صورتی که در سانس‌های عصر تنها یک درصد از ظرفیت سالن‌ها در گیشه بلیت وجود داشت و این مسئله موجب گلایه‌مندی مردم شد و ما شرمنده برخی از علاقه‌مندان می‌شدیم.»

او همچنین بیان کرد: «به صورت کلی جشنواره امسال بسیار خوب و گرم برگزار شد و حضور مردم نیز بسیار قابل تحسین بود. امیدوارم که این اتفاق نیک زمینه‌ساز اکرانی بسیار خوب برای سال 98 سینمای ایران باشد زیرا که فیلم‌های خوبی در جشنواره امسال به نمایش درآمد که با اضافه شدن فیلم‌های کمدی نوید یک اکران خوب را در سال آینده می‌دهد.»

صابری درباره نقش مردم در برگزاری پرشورتر جشنواره فیلم فجر، بیان کرد: «برگ برنده جشنواره فیلم فجر حضور گسترده مردم و در واقع مردمی بودن است، به همین جهت باید تلاش کنیم تا مردم همواره با جشنواره همراه باشند.»

مدیر سینما آزادی با اشاره به اقدام مثبت صورت گرفته از سوی مسئولان جشنواره فیلم فجر در زمینه برگزاری سانس‌های فوق‌العاده، توضیح داد: «به عنوان دبیر و سخنگوی انجمن سینماداران از آقای فرجی قدردانی می‌کنم که امکان برگزاری سانس‌های فوق العاده را در سینماهایی که از چند سالن برخوردارند فراهم کردند و سینماها توانستند از سالن‌های دیگرشان که به فیلم‌های جشنواره اختصاص نداشت استفاده کنند تا جوابگوی حجم گسترده علاقه‌مندان به تماشای فیلم‌های جشنواره باشند که رضایت مخاطبان را نیز به همراه داشت.»

 
مدیرسینما استقلال: استقبال مردمی از فیلم‌های جشنواره پرشورتر از سال‌های قبل بود 

مدیر سینما استقلال می گوید استقبال از اکران فیلم های جشنواره در این سینما پرشورتر از سال های گذشته بوده است.

حسین کشاری مدیر سینما استقلال در گفت و گو با ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به استقبال گسترده از اکران فیلم های جشنواره در این سینما، گفت: امسال استقبال مردمی از اکران فیلم های جشنواره خیلی پرشورتر بود حتی معتقدم هیچ سالی مانند امسال استقبال صورت نگرفته بود.

او افزود: تقریبا از روزهای اول اکران برای تمام فیلم ها و سانس ها صف های بلندی تشکیل می شد. مساله مهمتر اینکه اکثر بلیت های سینما استقلال در جریان پیش فروش بلیت ها به فروش رسید و تعداد محدودی در گیشه فروش می رود با این وجود استقبال از فروش بلیت در گیشه بازهم زیاد است.

کشاری با بیان اینکه سینما استقلال در این مدت 6 شب اکران فوق العاده هم داشته است، گفت: «دیدن این فیلم جرم است»، «متری شیش و نیم»، «سرخپوست»،«شبی که ماه کامل شد» و «قصر شیرین» از جمله فیلم هایی بودند که چندین سانس فوق العاده در سینما استقلال داشتند و استقبال بی‌نظیری از آنها شد.

این مدیر سینمایی با تاکید براینکه جشنواره فیلم فجر جایگاه خود را بین مردم پیدا کرده و استقبال از آن هرسال بیشتر می شود، خاطرنشان کرد: اینکه مردم از پیش فروش بلیت ها تا این اندازه استقبال کردند یعنی فرهنگ سینما رفتن در بین مردم جا افتاده است. خود من 31 سال است که همراه با جشنواره فیلم فجر هستم. در قدیم علاقه‌مندان از 6 صبح در سرما در صف می ایستادند تا بالاخره بلیت دیدن فیلم ها را بخرند. ولی الان این شرایط تسهیل شده و علاقه‌مندان می توانند از مدتی قبل خرید اینترنتی کنند.

کشاری افزود: امسال یک اتفاق خوب هم افتاد آنهم اینکه مسئولان برگزار کننده جشنواره تقریربا 10 روز قبل از شروع اکران ها برنامه سینماها را اعلام کردند. سال های پیش یک شب قبل از جشنواره برنامه سینماها اعلام می شد ولی امسال برنامه 10 روز قبل علنی شد و این تکلیف مخاطبان را برای انتخاب سری فیلم ها روشن کرد.

مدیر سینما استقلال با پیش بینی اینکه فردا و پس فردا هم این سینما روزهای شلوغی را تجربه خواهد کرد، گفت: فکر می کنم برای فیلم «23 نفر» اکران فوق العاده داشته باشیم چون چندین بار تماس گرفته شده و خواستار سانس فوق العاده بودند. 22 بهمن هم که تعطیل است و مردم فرصت بیشتری دارند حتما روز شلوغی برای ما خواهد بود.
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۲۰
سازمان امور سینمایی ، سمعی و بصری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید