اخبار

حسین انتظامی در اختتامیه سومین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران؛ هدف پژوهش حل مشکل و کمک به توسعه و پیشرفت کشور است

حسین انتظامی در اختتامیه سومین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران؛ هدف پژوهش حل مشکل و کمک به توسعه و پیشرفت کشور است
رئیس سازمان سینمایی درآیین اختتامیه سومین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران گفت: درخصوص پژوهش ،واکنش آدم ها چه معمولی و چه مسئول باشند سه دسته است.
حسین انتظامی در اختتامیه سومین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران؛
هدف پژوهش حل مشکل و کمک به توسعه و پیشرفت کشور است

 

رئیس سازمان سینمایی درآیین اختتامیه سومین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران گفت: درخصوص پژوهش ،واکنش آدم ها چه معمولی و چه مسئول باشند سه دسته است. یک دسته پژوهش را قبول ندارند و با یک استدلال و آسیب شناسی به هدف مورد نظر نمی رسند. عده ای نیز پژوهش را به عنوان زینت مجلس می دانند و آن را در صحبت و رفتارهایشان به زبان می آورند و گروه سوم کسانی هستند که تلاش می کنند از پژوهش ها با همه کاستی هایی که ممکن است در موضوع و متد اجرا وجود داشته باشد ، دفاع می کنند.

 

حسین انتظامی در اختتامیه سومین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران؛ هدف پژوهش حل مشکل و کمک به توسعه و پیشرفت کشور است

 
به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری؛ حسین انتظامی ادامه داد: همه ما باید تلاش کنیم تا گروه سوم نسبتشان رو به افزایش باشد. خوشبختانه با حضور محمود اربابی که در اینجا باید برای همتشان درباره جایزه پژوهش و نقشی که در سازمان سینمایی دارند تشکر کنم، برای اتصال این پژوهش ها به سیاستگذاری ها وسینماگران که مخاطب این پژوهش ها هستند همت دارند. لذا این امید وجود دارد که تشکل هایی که در آنها پژوهش های سینمایی انجام می شود منشا اثر باشد.
 
وی خاطرنشان کرد: یکی از مطالبات پژوهش ها ، سیاست گذاران فرهنگی هستند و مخاطب اصلی دیگر کسانی هستند که در این عرصه فعالیت حرفه ای دارند که در این موقع وظیفه خود ما است تا پژوهش هایی را دنبال کنیم که وقتی آنها با موضوعی مواجه می شوند بدانند که موضوع خود آنها است و متهم نشویم که رفتار انتزاعی داریم .

 

هدف پژوهش حل مشکل و کمک به توسعه و پیشرفت کشور است
 
انتظامی در ادامه افزود: گاهی به دنبال موضوعاتی می رویم که برای آنها کاربرد ندارد. در این صورت وقتی متوجه شوند که موضوع پژوهش، موضوع خودشان است با علاقمندی آن را دنبال می کنند.
 
رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه فکر می کنم هنوز در این زمینه کمبود هایی داریم، گفت: یکی دیگر از مخاطبان ،رسانه ها هستند و کسانی که می خواهند در حوزه تخصصی اظهارنظر کنند. اگر مشوق های رسانه گران را از نظر اجتماعی فراهم کرده باشیم و علاقمندی در سایر سیاست گذاری ها ایجاد شود، در این صورت می دانند زمانی که درباره موضوعی صحبت می کنیم حتما باید مبنای علمی داشته باشد در غیراینصورت اگر تنها درباره موضوعی اظهارنظر کنیم موجب می شود از بینش علمی فاصله بگیریم و این خطر بزرگی است.
 
حسین انتظامی ادامه داد: امیدوارم این جشنواره به سمتی برود که نسبت آثاری که به دبیرخانه می رسد شیب افزایشی داشته باشد . می توان با مشوق ها و با تبلیغات کارهای بیشتری انجام داد و به جایی برسیم که پژوهش ها به عرصه عمل برسد و نیازی نباشد از پژوهشگران دعوت کنیم تا در چنین رویدادی شرکت کنند زیرا هدف پژوهش این است که مشکلی را حل کند و به توسعه و پیشرفت کشور کمک کند .
 
رئیس سازمان سینمایی در پایان گفت: امیدواریم با تمهیداتی که دبیرخانه جشنواره انجام داده است با جلب مشارکت بیشتر صنوف همراه شود.
۱ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۴۰
سازمان سینمایی، سمعی و بصری |

نظرات بینندگان

ali
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
0
1
1

چقدر هم تمهیدات دیدید! به 4 نفر جایزه دادید، اون هم هنوز توی سایتتون اعلام نکردین. کلی ملت رو منتظر نتایج گذاشتید، تا اخرین لحظه مدعی شدید که از نامزدها هم بی اطلاعید. واقعا که. شما که یه جشنواره نمی تونین برگزار کنین، چرا صدتا نشست پیش از اون برپا می کنید؟ شاید هم پیشبرد کارها به جنسیت دبیر یا رئیس جشنواره مربوط بشه.


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید