اخبار

۳۰ سالن سینمایی جدید در آستانه افتتاح

۳۰ سالن سینمایی جدید در آستانه افتتاح
سی سالن جدید به ناوگان سینمایی کشور افزوده خواهد شد.
۳۰ سالن سینمایی جدید در آستانه افتتاح
 
سی سالن جدید به ناوگان سینمایی کشور افزوده خواهد شد.
 
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه «بهمن سبز»، طرح توسعه سینماهای حوزه هنری، تبدیل سالن‌های تک‌پرده به پردیس‌های سینمایی چندسالنه و افزایش فضای فرهنگی است که با هدف گسترش عدالت فرهنگی و توزیع مناسب بسترهای سینمایی کشور در سه فاز از مهر ۱۳۹۸ آغاز شده و تا پایان ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.
 
در ادامه این خبر آمده است: اکنون با گذشت شش ماه از آغاز اجرای این طرح به اطلاع رسانه‌ها می‌رساند تا پایان فروردین ۹۹، بازسازی و توسعه هفت سینمای «بهمن تهران»، «ایران ارومیه»، «مهتاب اصفهان»، «بهمن کاشان»، «بهار گز»، «بهمن اصفهان» و «سپهر ساری» به پایان رسیده و آماده بهره‌برداری در سال جدید سینمایی هستند.
 
همچنین هشت پروژه عمرانی دیگر شامل توسعه سینماهای «بهمن شهرکرد»، «عصر جدید گرگان»، «آزادی آبادان»، «اکسین اهواز»، «بهمن سنندج»، «آزادی کرمانشاه»، «فلسطین همدان» و «بهمن زنجان» مراحل پایانی خود را سپری می‌کنند و تا اوایل تابستان به بهره‌برداری خواهند رسید.
 
این پروژه‌ها مجموعا ۱۵ سینما در ۱۴ شهر و ۱۱ استان را در برمی‌گیرد که جمعا با تبدیل ظرفیت از ۸.۰۸۳ صندلی قدیمی با چینش غیراستاندارد و فرسوده به ۹.۰۰۵ صندلی مدرن، ۳۰ سالن جدید به ناوگان سینمایی کشور افزوده خواهد شد. تقویت بنا و تغییر کامل معماری و دکوراسیون داخلی و خارجی سینما، نوسازی تجهیزات و امکانات رفاهی مطابق با استانداردهای جدید، ایجاد فضاهای فرهنگی و خدماتی نظیر کافی‌شاپ و کافه‌کتاب، نصب و به‌روزرسانی سیستم‌های صوت، تصویر، پرده نمایش، آکوستیک سالن و... ازجمله برنامه‌های این طرح هستند.
 
 «بهمن سبز» شش پروژه سینمایی فعال دیگر در پنج استان کشور دارد که مراحل مقدماتی یا میانی احداث خود را سپری می‌کنند. فاز اول طرح توسعه تا پایان سال ۹۹ ادامه خواهد داشت تا جمعا ۷۸ سالن جدید و حدود ۳۰۰۰ صندلی به ناوگان سینمایی اضافه شود. حفظ و مرمت سینماهای خاطره‌انگیز و ماندگار و افزایش سرانه فرهنگی هر استان از اولویت‌های موسسه «بهمن سبز» در اجرای این طرح است.

 

۳۰ سالن سینمایی جدید در آستانه افتتاح

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۶:۳۲
ایسنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید