اخبار

تعطیلی مجدد سینماهای بارسلون با آغاز موج دوم شیوع کرونا

تعطیلی مجدد سینماهای بارسلون با آغاز موج دوم شیوع کرونا
با آغاز موج دوم شیوع کرونا در اسپانیا، سینماهای شهر بارسلون با گذشت کمتر از یک ماه از بازگشایی‌ها مجددا تعطیل شدند.
تعطیلی مجدد سینماهای بارسلون با آغاز موج دوم شیوع کرونا
 
با آغاز موج دوم شیوع کرونا در اسپانیا، سینماهای شهر بارسلون با گذشت کمتر از یک ماه از بازگشایی‌ها مجددا تعطیل شدند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ورایتی، سینماهای شهر بارسلون که پس از حدود چهار ماه تعطیلی برای جلوگیری از شیوع کرونا، از ۲۶ ژوئن (۶ تیر ۹۹) فعالیت خود را از سر گرفته بودند به دستور دولت مجددا تعطیل شدند.
 
فرمان این تعطیلی اجباری روز جمعه ۱۸ ژوئیه (۲۸ تیر) ابلاغ و از شنبه اجرایی شد. این فرمان با اعتراض شدید سالن‌های شهر بارسلون روبه‌رو شد و بحث و مناقشات ملی درباره این که سینما رفتن در دوره کرونا تا چه اندازه بی‌خطر است، بالا گرفت.  
 
اصرار دولت کاتالونیا برای توقف فعالیت‌ سالن‌های نمایش فیلم، ۲۶۷ سالن در ۲۸ سینما را تحت تاثیر قرار می‌دهد که در سال گذشته میلادی ۶۳ میلیون یورو برای گیشه اسپانیا به عنوان پنجمن بازار بزرگ سینمایی در اروپا، درآمدزایی کردند.
 
به گفته کامیلا تارازون (Camilo Tarrazón) رئیس اتحادیه سینماداران کاتالونیا، تعطیلی سینماها فاجعه است زیرا ممکن است توزیع‌کنندگان را در جایی که گیشه به کمک آنها نیاز دارد، از رونمایی از فیلم‌های بزرگ دلسرد کند.
 
تارازون معتقد است این تعطیلی‌ها همچنین این پیام را مخابره می‌کند که سالن‌های سینما به اندازه کافی امن نیستند آن هم در حالی که سینماداران با دقت تمام تدابیر بهداشتی و پیشگیرانه را در سالن‌های خود اعمال کرده‌اند.   
 
فرمان تعطیلی مجدد سینماها در بارسلون در حالی صادر می‌شود که گیشه اسپانیا روز ۱۵ ژوئیه (۲۵ تیر) پس از مدت‌ها با فروش ۱۰۷ هزار پوندی پویانمایی اسکوب (Scoob!) در روز نخست اکران، اولین نشانه از امید به احیا در دوره پساکرونا را به خود دید.
 
در تضاد آشکار با تصمیم دولت کاتالونیا، فلیپه ششم پادشاه اسپانیا و ملکه این کشور در حرکتی نمادین برای حمایت از بخش آسیب دیده توزیع و پخش فیلم در اسپانیا، عصر شنبه در یکی از پردیس‌های سینمایی شهر مادرید پایتخت اسپانیا به تماشای یک فیلم نشستند.
 
علاوه بر تعطیلی سینماها، ماموران پلیس شهر بارسلون روز شنبه به ناچار بخش بزرگی از سواحل این شهر را تعطیل کردند زیرا مردم با وجود درخواست‌های دولت برای در خانه ماندن، بدون استفاده از ماسک یا رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در این مناطق پرخطر تجمع می‌کردند.
۳۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳
ایرنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید