اخبار

دبیر رویداد کرونا روایت خبر داد؛ ثبت ۷هزار و ۷۴۳ اثر در سامانه کروناروایت/آغاز داوری آثار

دبیر رویداد کرونا روایت خبر داد؛ ثبت ۷هزار و ۷۴۳ اثر در سامانه کروناروایت/آغاز داوری آثار
دبیر رویداد کروناروایت، گفت: ۷هزار و ۷۴۳ اثر در سامانه کروناروایت ثبت شده است.
دبیر رویداد کرونا روایت خبر داد؛ ثبت ۷هزار و ۷۴۳ اثر در سامانه کروناروایت/آغاز داوری آثار

 

دبیر رویداد کروناروایت، گفت: ۷هزار و ۷۴۳ اثر در سامانه کروناروایت ثبت شده است.
 
محمد کیاسالار، با قدردانی از تمامی افراد و نهادهای همراه کروناروایت، به توافق با دبیران جشنواره‌های سینمایی امسال برای حضور ویژه کرونا روایت در آن رویدادها اشاره و تاکید کرد: آثاری که در بخش کرونا به روایت سینما انتخاب شود، در جشنواره‌های بین‌المللی سینما حقیقت، فیلم کوتاه تهران و فیلم‌های کودک و نوجوان حضور خواهد یافت و داوری خواهد شد.
 
وی همچنین از توافق با بنیاد سینمایی فارابی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای ساخت آثار سینمایی مستقل و مبتنی بر مجموعه راش‌ها و روایت‌های منتخب کروناروایت خبر داد و گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز برای ثبت روند و رویداد کروناروایت اعلام آمادگی کرده است.
 
کیاسالار با اشاره به آثار متنوع و متعددی که در بخش «کرونا به روایت تصویر» ثبت شده، ادامه داد: در این بخش نیز با خانه هنرمندان ایران توافق شده است تا دو نمایشگاه از آثار منتخب برپا شود که اولین نمایشگاه در حوالی روز پزشک از ۲۴ مرداد تا ۱۰ شهریور به صورت محدود در یک گالری برگزار می‌شود و دومین نمایشگاه به شکل فراگیرتری در پاییز برپا می‌شود و در آن تمام گالری‌های خانه هنرمندان به آثار منتخب «کرونا به روایت تصویر» اختصاص خواهد یافت.
 
دبیر کروناروایت همچنین از گفتگو با دبیران برخی جشنواره‌های متناظر (مانند کروناداستان) برای جلب آثار برتر آنها به منظور گنجاندن در مجلدات کروناروایت خبر داد و افزود: در تفاهمی که با رئیس مرکز استعدادهای درخشان وزارت بهداشت داشتیم، قرار شد موضوع روایت کرونا در المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور گنجانده شود تا آثار برتر دانشجویی نیز در کتاب کرونا به روایت علوم انسانی سلامت گردآوری و ثبت و ضبط شود.
 
کیاسالار در خصوص زمان و شیوه برگزاری اختتامیه کروناروایت نیز گفت: در شورای سیاستگذاری، ماه آبان برای برگزاری اختتامیه انتخاب شده است و بر حسب اینکه در آن زمان ستاد ملی کرونا اجازه برگزاری مراسم و گردهمایی را بدهد یا ندهد، اختتامیه به شکل فیزیکی یا مجازی برگزار خواهد شد.
 
دبیر کروناروایت در پایان با اشاره به این موضوع که شعار سال‌های اخیر همواره پیرامون حمایت از تولید داخلی بوده است، افزود: با یک شرکت اصیل ایرانی در خصوص حمایت مالی از پروژه کروناروایت گفتگوهایی داشته‌ایم که پس از نهایی شدن مذاکرات و عقد قرارداد رسمی در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 
وی همچنین با اشاره به ایده اولیه کروناروایت که مستندسازی کرونا در ۱۰ روایت بود، گفت: در تفاهمی که با یک شرکت مهندسی فعال در عرصه دیجیتال داشته‌ایم، قرار شده است محتوای کروناروایت به شکل کتاب الکترونیکی نیز عرضه شود. یعنی علاوه بر متن و تصویر، در کتاب‌های کروناروایت از فیلم و پادکست و لینک و محتوای تعاملی نیز استفاده کنیم و کتاب‌هایی چندرسانه‌ای داشته باشیم که خوانندگانش هنگام مطالعه کتاب، تجربه‌ای همانند مشاهده یک مستند داشته باشند و امکان رجوع به منابع خارج از کتاب نیز با استفاده از لینک‌های موجود فراهم باشد. 
۴ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۶
سازمان سینمایی، سمعی و بصری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید