اخبار

نمایش افتتاحیه «بندر بند» منیژه حکمت در تورنتو

نمایش افتتاحیه «بندر بند» منیژه حکمت در تورنتو
فیلم سینمایی «بندر بند» تازه‌ترین ساخته منیژه حکمت نخستین اکران بین‌المللی خود را در تورنتو انجام می‌دهد.
نمایش افتتاحیه «بندر بند» منیژه حکمت در تورنتو
 
فیلم سینمایی «بندر بند» تازه‌ترین ساخته منیژه حکمت نخستین اکران بین‌المللی خود را در تورنتو انجام می‌دهد.
 
به گزارش ایسنا، این فیلم به کارگردانی منیژه حکمت و تهیه کنندگی مشترک حکمت و مهشید آهنگرانی فراهانی، فیلمی جاده‌ای، با چشم‌اندازهایی از کشورمان و مملو از موسیقی در میانه سیل خانمان‌برافکن در ایران است که در نمایش افتتاحیه جهانی، در بخش سینمای معاصر جهان در جشنواره تورنتو روی پرده می‌رود.
 
منیژه حکمت درباره «بندر بند» گفته است: «غریزه شگفت‌انگیز مادرانه که کاراکترهای قبلی فیلم‌هایم به مدد آن سعی می‌کردند از فاجعه‌ای سهمگین در موقعیت‌های بحرانی اجتماعی جلوگیری کنند، مرا به سراغ نسل جوان برد.
 
نسلی که زندگی کردن را خیلی خوب آموخته است اما در اکثر مواقع، امید و آرزوهای آنها برای ادامه زندگی با راه‌های بسته و پل‌های شکسته روبه‌رو است... .»
 
رضا کولغانی، امیرحسین طاهری، مهدیه (مهلا) موسوی و پگاه آهنگرانی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
 
پخش بین‌المللی این فیلم به عهده شرکت ایریماژ است.
 
گروه سازنده این فیلم عبارتند از:
 
نویسندگان فیلمنامه : منیژه حکمت،  مصطفی زندی، مدیرفیلمبرداری: سجاد آورند، طراح صحنه : فرهاد فزونی، تدوین : نوید توحیدی، موسیقی : فرشاد فزونی، مدیرتولید : جعفر عروجی، جانشین تولید: داریوش حکمت طراحی و ترکیب صدا: آرش قاسمی، صدابردار: محمدحسین کاوه، طراح لباس: ندا نصر، تیتراژ : فرهاد فزونی، پشتیبانی تولید : افروز شادکی، محصول بامداد فیلم و کپ فیلم.
 
جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو که از ۲۰ تا ۲۹ شهریور ماه سال جاری در کشور کانادا برگزار خواهد شد، در سال‌های اخیر، به یکی از تاثیرگذارترین رویدادهای سینمایی در بازار آمریکای شمالی تبدیل شده است و امسال میزبان فیلم‌های جدید سینماگرانی سرشناس چون توماس وینتربرگ، ورنر هرتزوگ، میرا ناییر، میشل فرانکو، هالی بری، اسپایک لی، ویگو مورتنسن، یاسمیلا زبانیچ، جیانفرانکو روزی، نائومی کاواسه و ... خواهد بود.
 
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۷:۲۵
ایسنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید