اخبار

معرفی دبیر جایزه «سپاس»

معرفی دبیر جایزه «سپاس»
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با صدور حکمی حامد رهنما را به‌عنوان دبیر جایزه «سپاس» کانون منصوب کرد.
معرفی دبیر جایزه «سپاس»
 
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با صدور حکمی حامد رهنما را به‌عنوان دبیر جایزه «سپاس» کانون منصوب کرد.
 
به‌گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نشان «سپاس» جایزه‌ جدیدی است که از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به آثار یا اقدام‌های ماندگار و نام‌آورترین چهره‌های شاخص عرصه هنر و ادبیات کودک و نوجوان و پیشکسوتان این عرصه در داخل یا خارج از کشور اعطا می‌شود.
 
بر همین اساس در شیوه‌نامه اعطای این جایزه، ایجاد یک دبیرخانه دائمی در روابط عمومی کانون برای معرفی این اقدام‌ها، یا چهره‌های نام‌آور و پیگیری مراحل معرفی و انتخاب، تشکیل شوراهای تخصصی و برگزاری آیین‌های اعطای جایزه، پیش‌بینی شده است. 
بر همین اساس، فاضل نظری رییس هیأت‌مدیره و مدیرعامل کانون با صدور این حکم مسئولیت دبیری این رویداد را به حامد رهنما مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون واگذار کرد.
 
قرار است این نشان پس از بررسی‌های اولیه در شوراهای تخصصی به نامداران عرصه‌های ادبیات شامل شعر، داستان، رمان، ترجمه، کتاب کودک، نظریه‌پردازی و نقد، تصویرگری کتاب کودک، نقاشی و هنرهای تجسمی، سینما و انیمیشن، تئاتر و تئاتر عروسکی و موسیقی در داخل یا خارج از کشور و نامداران عرصه‌هایی مانند سرگرمی و اسباب‌بازی، علم و پژوهش و بنیان‌گذاران جشنواره‌ها و رویدادهای موفق کانون، چهره‌های شاخص و پایه‌گذاران حوزه آموزش کانون، جهادگران، فعالان حوزه گفتمان انقلاب اسلامی در حوزه کودک، خیران، فعالان فرهنگی هنری یا کسانی که در ایجاد مراکز فرهنگی هنری کانون در ۵۵ سال گذشته نقش برجسته‌ای داشته‌اند اعطا شود.
 
معرفی دبیر جایزه «سپاس»
 
کانون همچنین در خبر دیگری از برگزاری مراسم اهدای جوایز به برگزیدگان جایزه «کتاب ماه فصل بهار کانون» خبر داده است. 
 
در این خبر عنوان شده است: مراسم اهدای جوایز به برگزیدگان جایزه کتاب ماهِ فصل بهارِ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.
 
این مراسم با حضور مصطفی رحماندوست دبیر جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان، محمدرضا زمردیان معاون فرهنگی کانون و رییس شورای سیاست‌گذاری، محسن هجری و حمیدرضا شاه‌آبادی اعضای شورای سیاست‌گذاری، داوران و نویسندگان، شاعران و مترجمانِ برگزیده کتاب ماه فصل بهار و ناشران کودک و نوجوان برپا خواهد شد.
۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰
ایسنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید